Historie/vize

Galerie Slovany je moderní obchodní a komerční centrum. Rozkládá se na důležitém dopravním uzlu tramvajové a autobusové městské hromadné dopravy u kruhového objezdu mezi ulicemi Koterovská a Francouzská v blízkosti radnice městské části Plzeň Slovany.

Budova obchodního centra je dominantou náměstí Generála Píky nacházející se v srdci plzeňského městského obvodu Slovany s více jak 35 tis. obyvatel.

Centrum bylo otevřeno 7. listopadu 2007 a nyní je součástí skupiny Real Develop Group.

Jedná se o čtyřpodlažní budovu trojúhelníkového půdorysu se 40 obchodními jednotkami s celkovou prodejní a komerční plochou o výměře 10 000 m2. V podzemním parkovišti je zákazníkům k dispozici celkem 200 parkovacích míst.

Trvalou snahou obchodního centra je nabídnout širokou a kvalitní skladbu obchodů a služeb tak, aby uspokojilo každodenní potřeby obyvatel obvodu, ale zároveň přilákalo i zákazníky ze vzdálenějších částí Plzně a jejího okolí.

Galerie Slovany nabízí zákazníkům široký výběr zboží od produktů každodenní spotřeby až po specializovaný sortiment. V obchodním centru můžete nalézt mimo jiné supermarket, drogerii, lékárnu, chovatelské potřeby, oční optiku, obuv, hračkářství, interiérové studio, dětské oděvy či papírnictví, ale rovněž také moderní fitness a relax zónu na ploše cca 2500 m2 nebo dentální kliniku.